Avast 5

Problemi prouzrokovani delovanjem virusa, trojanaca ... ukratko, sve što spada u malware. Poređenja zaštitnih alata i iskustva u radu sa njima.

Moderatori: Miroslav Jeftić, Pollux

Odgovori
vaske71
Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55

Avast 5

Post od vaske71 » 06 Apr 2010, 23:10

Slika

Avast je opet povratio reputaciju antivirusnog programa br1 sa novom verzijom 5.
Sada u novoj verziji 5 nazalost, samo na engleskom i jacim zvucnijim jezicima - Avast po prvi put "ne trosi" resurse, kao starije verzije i zaista je pravo zadovoljstvo imati ga kao odbranu od raznorazih stetocina .Updejti su redovni i veoma , veoma dobro i detaljno odradjeni .Avast bar trenutno ne haje za lazne viruse (daj boze da je tako i na dalje) i ne brlja, brisuci iste kao u nekoliko navrata u predhodnim verzijama pa za sada, opravdava potpuno reputaciju "najjboljeg besplatnog antivirusnog programa" sa sto miliona registrovanih korisnika . Avast mozete naci na zvanicnoj adresi http://www.avast.com/en-eu/free-antivirus-download i trenutno ga preporucujem svakoj osobi na kugli zemaljskoj koja trenutno nema para ili zeli da ga isproba . I dalje vazi staro pravilo, da ga sa besplatnom registracijom dobijate na koriscenje na "godinu dana" posle cega morate ili kupiti pro verziju ili ako i dalje nemate para prijavite se za novi kljuc da bi vam dali jos godinu dana na besplatno koriscenje . Zaista , zaista i vise nego dovoljno i vise nego korisno za sve korisnike - skidam kapu AVAST je zaista no1 :gore
Prikačeni fajlovi
avast.jpg
(25.09 KiB) Preuzet 111 puta

Korisnikov avatar
losmi
Dopisni član
Pridružio se: 26 Jan 2008, 00:39
Kontakt:

Re: Avast 5

Post od losmi » 07 Apr 2010, 12:27

Koristim tu noviju verziju vec duze vreme, i stvarno nikakvih problema... Komp miruje, ne uzima bespotrebno resurse, javi se samo kada napravi update i to je to... Do sada nista nije proslo ;)

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike
Pridružio se: 17 Jun 2007, 21:37

Post od Kovačević Vladimir » 07 Apr 2010, 12:57

losmi napisao: ne uzima bespotrebno resurse
118 MB stara verzija...
118 MB 5.0.462...

Download 44.9 MB
:?

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

vaske71

Post od vaske71 » 07 Apr 2010, 22:39

:?

Nisi shvatio, radi se o potrosnji ram memorije a ne o velicini fajla . Avast sada trosi malo vise od Avire a deset puta je bolji po zastiti , za AVG i da ne pricamo Stara verzija je po potrosnji resursa bila poput KIS-a stim da je KIS ipak verzija koja se placa .Avast pruza najvise nivoa zastite od svih besplatnih antivirusnih programa a sa ovim potezom netrosenja resursa,bila bi prava steta da se ne stavi ...
Ako ovako nastave i na dalje nebi me cudilo da im se korisnici povecaju za puta 10 .
Sto se tice placenog Avasta mogu samo da kazem da je trenutno mnogo jaci nego KIS i KAV 2010 zajedno - ali to je vec neka druga prica ...

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 08 Apr 2010, 07:48

Koristim Avast preko 2 godine i nikada nisam primetio da troši resurse a pogotovo ne kao KIS ili Norton.

Stara verzija je isto bila odlična i jedino novo i dobro kod petice je daleko lepši i profesionalniji GUI za ručno skeniranje sistema (ranije je ličio na neki media player) i par fancy opcija kao što su silent-gaming mode - što je dobra stvar za ljude koji igraju igre (ne iskaču ima popup boxovi)

vaske71

Post od vaske71 » 08 Apr 2010, 12:19

Muždeka Milan napisao:Koristim Avast preko 2 godine i nikada nisam primetio da troši resurse a pogotovo ne kao KIS ili Norton.
Mozda nisi toliko primecivao potrosnju u starim verzijama ,zato sto si na jacem racunaru sa viskom kvalitetnijeg rama :) Ja primera radi na trenutnom racunaru ne osecam ni Norton ,ali - kada pisem o potrosnji resursa ,mislim na vecinu najobicnijih racunara, koji su jos uvek u veoma velikom postotku (mozda i u 70%) zastupljeni kod nas , odnosno u nasem narodu . Dakle obicni jednojezgrani procesori sa DDR memorijom ispod jednog gigabajta a to se ovde itekako poznaje . Ja sam uvek gledao da ljudima kojim radim navedene racunare, omogucim najbolju zastitu uz najminimalnije trosenje resursa pa je titulu antivirusnog programa uvek imala Avira, sa svim njenim manama (pocev od katastrofalnog i neredovnog updejta). Sada Avast trosi samo malo vise od Avire (od koje je nekad trosio i vise nego duplo) a svi nivoi zastite rade besprekorno pa vise i nemam bas sumnje oko toga da svojim korisnicima, predlozim Avast kao mnogo,mnogo bolju opciju. Sa novom verzijom 5, moram zaista odati priznanje strucnjacima iz Alwila jer su konacno napravili veoma dobru verziju sa najminimalnijim utroskom resursa, i ne sumnjam da ce im korisnici biti visestruko povecani a slicno, kao kada je serverski Nod preuzeo titulu najboljeg u odnosu na nekadasnji KAV i dobio ogroman broj korisnika .

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 05 Jun 2010, 17:15

Još jedna preporuka za Avast 5. Juče sam skinuo neki exe u kome je bilo zapakovano par gamadi i neoprezno sam pokrenuo fajl (koji je trebao biti neka portable aplikacija) pre nego što sam ga skenirao.

U istom momentu se javio Avast koji je odbio desetine pokušaja generisanja i kopiranja raznih virusa. Ugasio sam laptop i upalio i nakon toga ručno skenirao kompletan downloads folder gde su pronađena dva virusa i istog momenta su karantirana.

Sistem je i dalje čist ko suza. Avast :gore

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 27 Jun 2010, 06:09

Evo da pojedem sve gore napisano :)

Danas sam ručno morao očistiti kolegin sistem jer Avast nije bio u stanju da nađe trojanca. Na kraju sam ga ručno našao i uklonio iz sistema (disk i registry) zahvaljujući primerku koji je bio iskopirao na moj usb.

Onda sam uzeo taj primerak i uploadovao ga na virus total i imam šta da vidim. 27 antivirusa od 40 je prepoznalo virus. Avast nije među njima.

Slika
Prikačeni fajlovi
avast-lose.jpg
(104.01 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 27 Jun 2010, 08:41

Видим, "DrWеb" је нашао да је твој колега и написао вирус ("Win32.HLLW.Zoran")... :lol:

Чим видим да је у опису вируса нека хеуристика или неки генерички, уопште не реагујем ("Allow"!). Знам да ми то треба за неометано функционисање система... :green:

Искрено, овај Седмицин фабрички ми сасвим лепо ради. Ја већ годинама на њему... :uzivancija

Онтопик, недавно сам био брату ставио (према вашој препоруци овде :mrs: ) Аваст и угробарио му систем, вуче се као пребијен, плус је саватао неки рукткит. После сам му то променио на Авиру, која му је обрисала све што је било крековано (и ако!)... онда сам му финално турио неку "Панду" и сад то лепо ради. Тј. вероватно је препуно вируса, али се систем не буни, јер је и сврха тих врљавих програма да спречавају избацивање упозоравајућих порука. :boc: :zlo:

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 12 Jul 2010, 22:29

Ja koristim linux... :D
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 12 Jul 2010, 22:42

Па да, ко би писао вирус који ће да нападне <1% корисника? :p Вас ни вируси неће. :boc:
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

spock
Pridružio se: 03 Feb 2009, 21:09

Post od spock » 16 Jul 2010, 12:10

Nista im ne znaci to sto imaju definicije za tog crva, a realno vecina tih av-a ne moze da ukloni ovog crva, pogotovu ako je malware aktivan kao sto je u ovom slucaju. Stvar je u tome kako antivirusi koriste definicije, odnosno koliko su dobro isprogramirani.
Posebna prica je sto kad se jedan fajl uploaduje na recimo VT, AV kompanije u vecini slucajeva ne vrse heuristicku proveru samog fajla, vec mu dodeljuju neko genericko ime i ubacuju ga u definicije.

Odgovori

Povratak na “Zaštita”