Došlo doba da se novi Android proba...

Sve o ovom operativnom sistemu za mobilne uređaje. Podešavanja, aplikacije...

Moderatori: blackbeast, vladared

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Došlo doba da se novi Android proba...

Post od vladared » 14 Jul 2017, 08:12

Doduše, trenutno su u razmatranju više modela i još ne znam šta da odlučim. Trenutno u igri su
Coolpad Max a8 - lepa spravica, lepo su to Indijci osmislili, ali ništa specijalno, pogotovu kada se pogleda da u tom cenovnom rangu, dodaš još 5k dinara i imaš moj naredni koji posmatram. Veliki minusi su kamera, koja je prosek ili čak malo niže, lolipop i brate što su indijci ;)
Hauwei p10 Lite - savršena spravica sa izuzetkom kamere, koja je prosek, na žalost teški prosek. U idealnim uslovima pravi predivne slike, ali čim nešto nije idealno kreću problemi. Meni se lično ne sviđa ni što nema ni optičke stabilizacije ili makar elektronske, što još pogošava situaciju, no za 39990 dinara sa poklonom power bankom ne znam ni šta bi trebalo da očekujem
Samsung A5 2017 - lep telefončić... Simpatičan. Za promenu kamera nije prosečna i ako se nalazi u tom nekom mid segmentu, ali nedostatak bilo kakve stabilizacije čini pogotovu noćno snimanje nemogućom misijom (stariji čovek pa ruke više nisu mirne ;) ). Čitač otiska baš nije neki najbolji kvalitet, sve ostalo veoma dobro, možda čak i natprosečno. Minus za sada je mančmelou. Trenutno je na akciji oko 45k dinara
Asus Zenfone 3 ZE552kl - otprilike priča kao da je neko uzeo huawei ili samsung i uradio sa kamerom sve šta god treba (optička stabilizacija, 3 načina fokusiranja... ) ostalo sve isto kao kod predhodno navedenih (sem fingerprinta koji radi perfektno)

Huawei Honor 8
- polako priča postaje mnogo ozbiljnija, jer ovo je mnogo ozbiljniji telefon od svih navedenih do sada, ali i cena mu je mnogo ozbiljnija 60k . Doduše, problem kamere od Lite-a ostaje, jer kao da je copy - paste, ali sve ostalo mnogo ozbiljnije i utegnutije od lite serije. Cena se već popela na 60k...

Samsung Galaxy S7 - koji je naravno najbolji od svih ovih, ali jednostavno kada sam stigao do 60k, šta je još 10k ;) . Šalim se. Telefon je extra, ali mi je pomalo preskup....

E sad... došlo doba da se nova ljubav proba, ali koji....
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Re: Došlo doba da se novi Android proba...

Post od Milan M. » 14 Jul 2017, 11:57

Ja sam počeo koristiti Samsung A5 2017 kao firmin telefon pre nekih 4-5 nedelja pa ako imaš neka pitanja, javi.

U pravu si, čitač otiska prsta je lošiji od onog koji imam na S6, nema bežično punjenje i kamera je malo lošija.

Sve ostalo radi super i ima 3 GB rama tako da aplikacije lete.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 14 Jul 2017, 14:48

Mene jedino brine kamera... Kakva je noću???? Podatak da nema baš nikakve stabilizacije me malo brine... Asus ima sve što mi treba, ali to je Asus... Nisam siguran.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 14 Jul 2017, 21:40

Pa noću ti nijedan mobilni neće praviti neke slike. Evo sada je napolju prilično mračno. Nije totalni mrak ali je blizu. Danas sam sa prozora uslikao sliku po danu i evo malopre. Svakako je ova po danu mnogo bolja.

Sve po defaultu. Sve iz ruke onako na brzinu. 4:3 16MP

Dan: http://i.imgur.com/fXig8ZE.jpg
Kasno veče: http://i.imgur.com/YmOVDiY.jpg

U sobi bez svetla uveče: http://i.imgur.com/thNLinI.jpg
U sobi sa slabim svetlom uveče: http://i.imgur.com/SEeALKR.jpg

Album: http://imgur.com/a/MHwml

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 15 Jul 2017, 08:15

Milan M. napisao:Pa noću ti nijedan mobilni neće praviti neke slike.
Amin. :mhm:
Probao sam A3 (2015) celodnevno, A3(2016) kod operatera i odlicni su. Za te pare, taj segment. I svakome bih preporucio.
Sta je odlicno?
Kvalitet ekrana (slika), fluidnost u radu (nema osecaja da vam stalno fali jos malo rama, jos malo procesora), solidna kamera, baterija.

Da li je Android finije tjuniran ili je do Samsung-ovog Exynos-a nisam istrazivao... I sto bih ako radi?

Ako ces veci ekran, uzmes A5 i miran si. Nemas para za 2017 verziju? Uzme 2016. i neces se pokajati.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 15 Jul 2017, 18:28

Коме су важне слике, купиће добар апарат а мобилни служи да се документује тренутак када апарат није ту. Ко много воли фотографије, увек ће да носи апарат. Па и гомила фото апарата нема некакву слику а ви то очекујете од телефона. За мене је намена камере на мобилном да сликам некога и убацим га у именик ... бар 95% ми служи за тако нешто.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 16 Jul 2017, 12:33

calexx napisao:За мене је намена камере на мобилном да сликам некога и убацим га у именик ... бар 95% ми служи за тако нешто.
:hmmmm Ozna?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 16 Jul 2017, 20:22

Шта озна? Зазвони телефон, одмах на екрану видим слику и не морам да читам ко зове. Мени лакше.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 16 Jul 2017, 22:08

Meni je upravo prva varijanta kada aparat nije tu. Do sada sam imao extra zamene i verovatno ću se još jedan period šlepati na njih... Mada sam video neke xperie nove 23Mpix deluju preterano još kada je cena ispod 500€ nimalo loše... Ko zna??? Imam još dve nedelje da odlučim šta ću, ali bi u te dve nedelje odluka trebala da padne...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 17 Jul 2017, 17:27

Cuo sam da ce nova Nokia (ova sto se okrenula Androidu) da ugradjuje opet Carl Zeiss optiku. To ce biti prava stvar mislim.
https://www.theverge.com/2017/7/6/15927 ... oid-phones

Do tada, na primer Samsung A5
https://www.flickr.com/search/?text=samsung%20A5

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 17 Jul 2017, 20:59

Nokiju zeza cena. Iz nekog razloga oni i dalje cepaju kao da su ne znam kakva marka....
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 17 Jul 2017, 23:07

Hm to je sada generalni trend, niko vise ne hebe low-end segment svi marketing menageri ciljaju na mid-range i premium segmente.
Realno mi ne treba telefon sa vise od 2GB rama, a ako mu je i to malo onda neka bolje optimizuju sistem.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 19 Jul 2017, 13:56

Problem je što je low segment takav da je skoro pa neupotrebljiv. Radi 6 meseci bez problema i onda možeš da ga baciš...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 20 Jul 2017, 18:18

I na kraju A5 2017... :)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 21 Jul 2017, 09:26

:respekt Neka te sluzi :pijemoooo:
Napisi kroz 2 nedelje a mozda i 3 kakvi su utisci.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 21 Jul 2017, 13:39

Kroz 3 kada se vratim sa mora :)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 21 Jul 2017, 19:54

Evo napisaću ja ukratko moje utiske nakon 6 nedelja upotrebe Samsung A5 2017 kao poslovnog telefona.

Pozitivno:

- Veoma tanak telefon i lako se nosi u džepu.
- Odličan ekran sa lepim bojama i veoma dobrom reakcijom na dodir. Retko mi se desi da promašim slovom što inače imam običaj da radim.
- Sve aplikacije rade jako brzo i bez problema. Nisam igrao igre ali video aplikacije, browser, email, galerija, kamera... brzo reaguju.
- Kvalitet slika pri dnevnom svetlu je odličan za mobilni telefon ove cene, pogotovo na glavnoj kameri. Format 4:3 je malo "funky" ali dobro...
- Odličan prijem Wifi signala
- OK zvučnik (malo tiši i malo nekvalitetniji od S6)
- Baterija bez problema izgura dan a sa manjom upotrebom i dva dana

Negativno:

- Čitač otiska zna da brlja ako su ruke malo znojave
- Imao situaciju da telefon ostane povezan na jednu WiFi mrežu iako više nije u dometu, pa sam morao ručno diskonektovati i povezati ponovo na novu mrežu...

U proseku, telefon je malo lošija varijanta S6 (skoro u svemu) osim baterije koja mnogo duže traje u odnosu na S6.
Super za cenu po kojoj se nudi. :gore

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 22 Jul 2017, 12:58

Meni su suvi prsti, pa otisak mi katastrofično radi, do te mere da sam morao da ga isključim. Definitivno čitač mu nije jača strana. Recimo imam iphone, čitač radi 1/1, a ovde u najboljem slučaju 1/4, mada mi se dogodi zaredom 0/4 (da omaši sva 4 pokušaja što je katastrofa).
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 23 Jul 2017, 15:09

Nije baš toliko loše:
Treba paziti da se ne pritisne home button pre nego što čitanje bude gotovo - to je bar moje iskustvo.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 24 Jul 2017, 07:29

Probao sam i definitivno si upravu. Ja sam navikao na iPhone i njegov čitač koji radi brzo, perfektno, dok pritiskaš home button on ga je već otključao... Sada kada sam probao ovaj tvoj fazon, bez pritiskanja dugmeta došao sam do nekih 9/10 uspešnih očitavanja, što je prihvatljivo, a brate i sigurnost na telefonu je mnogo bolja.

Hvala na tip-u :)
itpoint.rs

Odgovori

Povratak na “Android”