Solarni putevi

Odgovori
Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Solarni putevi

Post od Stefan » 01 Jun 2014, 11:00

Obeležavanje kolovoza, parkinga i raznih vrsta terena solarnim pločama sa svetlećim diodama. :)

http://www.solarroadways.com/

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
Youtube: lutalica051
Kontakt:

Re: Solarni putevi

Post od skitnica » 04 Jun 2014, 11:38

Sjajno izgleda. Fascinantno je to sto se ispostavlja da smo mi prakticno puno nesto isfilozofirali oko te energije, i da nas ona obasjava sa svih strana. Kako bar dijelom iskoristiti to obilje koje sadrzi - to je smjer!
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 04 Jun 2014, 15:05

Hm..... veoma zanimljivo....

Samo, za sada nisam vidio nigdje da pise koliko su trajne te ploce. Koliko kamiona po 40-50 tona moze da predje preko njih? Na autoputu, pri brzini od 100 km/h?!
Samo razmisljam "na glas"...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 04 Jun 2014, 23:00

Skupljaju pare za projekat da pocnu da proizvode. I ja sam istog misljenja kao i ti, zato se i nisam oduševio preterano.
skitnica napisao:Sjajno izgleda. Fascinantno je to sto se ispostavlja da smo mi prakticno puno nesto isfilozofirali oko te energije, i da nas ona obasjava sa svih strana. Kako bar dijelom iskoristiti to obilje koje sadrzi - to je smjer!
Da energija je svud, samo nas ekonomija zeza, tj. dobiti energiju po prihvatljivoj ceni. Recimo ovaj projekat je promašen, ukoliko se ne pronađu ekstra tvrde ploče koje bi izdržale dugogodišnji prolazak nekoliko stotina drumskih krstarica dnevno u pustinjama Nevade :green:

Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Post od Stefan » 04 Jun 2014, 23:13

Pa dobro, za početak bi mogli da probaju sa parkinzima, sportskim terenima, parkovima i sličnim mestima. Vidim na Indiegogo da su skupili duplo više novca nego što su tražili :), a verujem da će prvo pokušati sa mestima koje sam naveo.

Odgovori

Povratak na “Opšta diskusija”