Euro Truck Simulator

Za one sa oguljenim tasterima WSAD. Igrački hardver, drajveri, problemi i iskustva

Moderator: Dzoniopusten

Odgovori
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Euro Truck Simulator

Post od Тон-мајстор » 11 Sep 2008, 13:30

'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
tribal_kg
Muzikant
Pridružio se: 20 Jul 2007, 21:21
Kontakt:

Re: Euro Truck Simulator

Post od tribal_kg » 11 Sep 2008, 14:08

Ja sam probao odavno, neku prvu verziju koja se pojavila (na Nemackom :/ ) i meni se svidela. Ja sam veliki fan ove igrice i jedna je od retkih koje igram. Krivo mi je sto im razne kompanije nisu izasle u susret pa su morali da koriste izmisljena imena. Igrace se ovo dugooo, dugoo.. :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 11 Sep 2008, 16:05

Одавно је пре месец дана, то је била бета. Пре неки дан су избацили финални 1.0.

Тестирам и имам доста замерки... дописаћу се. :hmmmm

Поздрав!
'ел немам?

Edwin
Dopisni član
Pridružio se: 22 Sep 2007, 13:27

Post od Edwin » 11 Sep 2008, 16:44

Eh mogao bi i ja ovo isprobat, koji je fazon igre, mislim na zadatke.......

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 12 Sep 2008, 01:20

Ево, овако...

Имате на почетку 100.000 евра (што је таман за један нови, али лошији камион). Онда бирате земљу из које стартујете... и креће јурњава за парама, признањима, каријером.

Камиони су верне копије постојећих модела Мерцедеса, Реноа, Дафа, Мана, али нису добијене лиценце за њихова имена. Но, не смета.

После десетак сати играња, признајем да је ово досада заиста најбољи део из серијала. Графика је незнатно побољшана, тек да се каже да је употребљен нови DX и шејдери. Камиони и приколице су супер моделирани. Унутрашњост кабине камиона је малтене фотореалистична. Путевима возе Шкоде, "Фолцвагени", Фијати... све позната роба.

Мисије су мотивишуће, јурите лиценце, побољшања, скупље моделе... отварате приступ у државе које иницијално немате на списку.

Време се мање мења него досада. За десетак сати сам имао две кише... у односу на оне досадашње америчке пустаре и вуко :cenzura: ине, пријатно је видети нешто познатије крајолике.

Полиције НЕМА! Али, прекршаји се волшебно бележе (камере? :becoming insane: ), па вам се у једном тренутку испостави рачун! Стога, поштујте прописе!

Неким "триком", недостаје више од пола ЕУ, али нама неће спасти капа са главе. Више се бринем за Словаке, Словенце, Енглезе... скандинавце... :green:

Одмах поставите графику на DirectX, избегните Open GL. :nikako:

Дописиваћу се... :gore

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
sashastar
Pridružio se: 08 Feb 2008, 01:18

Post od sashastar » 12 Sep 2008, 11:06

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/dRCGYVcOYfI&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/dRCGYVcOYfI&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

Korisnikov avatar
chika spec
Dopisni član
Pridružio se: 29 Jul 2007, 23:12

Post od chika spec » 14 Sep 2008, 15:05

koliko je teshka igra?Kod mene jedva skrpila neshto manje od 250 MB u rar fajlu.Pretpostavljam da je ista kao i americhka verzija.Prvih par puta mami,posle pochne da dosadjuje?

Ne znam shto ne naprave neku "full" verziju,gde bi ubacili dosta toga od stvarnijih deshavanja na putu,raznoraznih kvarova,stopera,lupanja,grafike... i to sve upakuju na jedan dvd,umesto shto se "muche" ovako :pop: :boc:
Zop
PraShiNar
Ostariti se mora,odrasti ne

Edwin
Dopisni član
Pridružio se: 22 Sep 2007, 13:27

Post od Edwin » 03 Okt 2008, 16:07

Malo sam igrao ovo i presao sam prva dva nivoa.Asd trenutno trebam da obavljam zadatke za Profi Vozaca.......

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 29 Maj 2012, 17:17

Да се мало похвалим.

Наиме, постао сам пре неког времена бета-тестер нове SCS-ове игре, "Scania Truck Driving Simulator". Имам приступ серверу, скидам и тестирам програм, шаљем замерке, похвале и евентуалне багове. Један (крупан) сам документовао видео-снимком, па су ми презахвални и исправили су га. Још пар тестера је то приметило, али сам га ја ухватио и на видеу. Наравно, код њих је све било ОК, нису имли појма да имају баг.

Ради се о екипи махом Чеха, а комуницирам са шефом тима. Сад су ме заготивили, па се редовно дописујемо. Јако су вредни, топли и пословни (за разлику од неких Грка са којима сам својевремено сарађивао - лење бубе!) и промптно реагују ако им се обрати.

Оптимизовали су код до џаџа и код мене све много лепо ради, а немам никакву машину за медаљу. :respekt

На све то, хехехе... превео сам игру на српски језик (ћирилица!), па сам сав важан иако сам два-три дана избечио очи буљећи у стрингове и пазећи на стил а и на ASCII тагове. :omg: Наравно, преводио сам како и говорим, размишљам, максимално избегавајући сувопарност и хладан тон.

Да ли има нека новија игра да има српски ћирилични превод? :bilder: :nene:

Ево пар скринова из игре, видеа не бих још да качим, има форе.

Slika

Slika

Slika

Slika

Дописиваћу се...
Prikačeni fajlovi
stds_00003.jpg
(47.31 KiB) Nije preuzet ni jednom
stds_00006.jpg
(147.71 KiB) Nije preuzet ni jednom
stds_00005.jpg
(152.8 KiB) Nije preuzet ni jednom
stds_00001.jpg
(90.52 KiB) Nije preuzet ni jednom
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 30 Maj 2012, 00:47

Штавише, толико сам се показао, да ће да ме узНу за тестерa за ETS2. :sramota:
Scania...

Моја бранша на делу...
ETS2
'ел немам?

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 30 Maj 2012, 08:58

Svaka čas' :gore :bravo:
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 30 Maj 2012, 09:19

tonac jel ima tu nekih parica ili samo zadovoljstvo ? :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 30 Maj 2012, 10:38

Хвала, Мирославе!

Сашко, очекујем бесплатну копију игре коју тестирам, то је правило. Мало ли је? :pijemoooo:

Мада, ово је први пут да се играм а да је то некакав "посао". :p Просто ти је жао да се лупаш наоколо, проверавајући дал ће нешто лоше да се деси, а обично сам врло пажљив, хрчак, методичан... :plac:

Него, ово је прва игра у којој сам видео ФИЗИКУ:

покушао сам камионом и приколицом да изађем са асфалта на неки макадам који води у брдо. И станем. Камион неће даље. Врррр-вррррр... ни макац! Погледам ја напоље, а оно се точкови заглавили и врте се у празно: изабрао сам лошу подлогу и НИСАМ УЗЕО ЗАЛЕТ! Хбт! :omg: :respekt

Упаркиравање ових грдосија је мора! На пар места сам направио такву гужву, блокирајући друге, да ме је било срамота и прекинуо сам! У реалном животу, очигледно је да бих изашао из камиона, раширио руке и рекао: "јбг... ајде људи, ако неко хоће да проба, ја немам више живаца!" БРУКА! :udar:

Досада су игре функционисале тако да док држиш скретање то окрене точкове малтене до краја, па пипкаш тастере, а кад пустиш, они се врате у средину. Овде НЕ!

Волан приликом стајања у месту, логично, остаје где сте га окренули. Када се вози сам камион, волан се полако враћа ка средини ако је такав пут, а ако имате приколицу, јако споро. Прво сам то мислио да замерим, али сам се уздржао, јер је овако и реалније и изазовније. А када се навикне - одлично!

Гледаћу да снимим неки видео, па да поделим овде ових дана.
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 06 Sep 2012, 10:26

Тестирање STDS је при крају, избацују се финалне верзије и пеглају багови.

Занимљив је QA панел који сам користио за пријаву багова и сугестије. Пренећу овде ускоро неке његове скринове.

Пар мојих видеа из игре:

Ипак, изабран сам пре неког краћег времена и да тестирам и преводим ETS2, нову игру из њихове кујне, а коју лично чекам већ годинама. Нешто као Милан за SC2, Опуштени зa LOL, а Клека за "Angry Birds"... :)

Игра треба да изађе и на "Steam"-у, а тренутно се тамо гласа, па ко има налог нек помогне:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... d=93066271

Пар видеа из касне алфа-фазе:
=====

Како сам уопште упао у све ово са ЕТС2? Па, приликом бета-тестирања, документовао сам им један баг на овај начин:
Наиме, нису ми веровали да тај баг постоји, јер они то код себе нису могли да репродукују, па сам направио ово горе. Наравно, неко је забравио да паркираној приколици закочи точкове и повећа тежину, па се она кретала низбрдо сама. Баг је промптно решен... ;)

Напомена: видео није јаван, не делите линк около, молио бих вас.
'ел немам?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 06 Sep 2012, 10:43

Hahaha...
Dobićeš moju podršku, čim dođem kući, jer je Steam vezan za računar.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 06 Sep 2012, 11:00

Lol, dobar video sa odbeglom prikolicom :green:
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 07 Sep 2012, 12:16

Zaboravio sam da kažem da sam glasao. Elem gledao sam malo komentare na Steamu i veoma su pozitivni.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 07 Sep 2012, 12:38

Ovaj video sa prikolicom je najbolji bug report koji sam ikada video! Nisam te sreće da i nama tako prijavljuju probleme. :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 22 Sep 2012, 13:34

Стигла ми бета ЕТС2 и приступ превођењу на српску ћирилицу, као и баг-панелу!

УРА! :pijemoooo:

Идем да се ИГРАМ! :bala:
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 23 Sep 2012, 10:06

The deadline for box editions is end of next week, while the deadline for translations for the digital release is about 2 weeks from now. (Digital needs less time to "get on the shelves").
Значи, ствар се захуктава, ово су Павелове речи око превода и осталог.

=====

Тренутна бета-верзија је нешто као 0.092хх.х, и видим да се свакодневно нешто мења и убацује. Балансира се менаџерски део, сређују детаљи... довршавају преводи.

Графички енџин је као код "Сканије", али ипак није 100% идентичан, још увек, по мени. Користио сам DirectX верзију игре, код мене она најбоље ради.

Сама игра је врло завршена. Играо сам јуче десетак сати и нисам налетео ни на један баг спомена вредан. Осим неких ситних недоследности око преклапања текстура или висине подлоге пута, нисам приметио ништа посебно.

Наравно, мапа је преголема да би се обишла за тако кратко време. Уз нешто почетног луњања напред-назад по Чешкој, Словачкој и Аустрији, кренуо сам ка Ламаншу и за то време сам отворио тек око 7% мапе!

На почетку имате "чаробњака" за сетовање профила, графике, звука, основних појмова и око избора почетне локације. Такође, бирате и преферираног произвођача камиона, а та фирма вам је надаље увек доступна за пазар камиона у њиховом главном салону (не морате да откривате продавце сами).

После десетак вожњи као запослен код других (добијете СВЕ на тацни), подигао сам кредит од банке и купио основну "Сканију", мало је "окитио" и кренуо да зарађујем сам. Предузеће крстите сами, бирате лого и локацију гараже, која је метална шупа, али доста за почетак.

Кастомизација је постепена и на почетку немате велики избор опреме, али се после, левеловањем, отварају стотине андрамоља и џиџа-биџа, па камион очас постане цигански шарЛен. Нисам одолео ни ја. Ту спадају и мотори, број осовина... итд.

Светла су ЗЛО. Када се накаче све оне лампе и упале са великим светлима (то се да подесити), пут испред сија као по дану! Наравно, то смета свима испред вас, па нонстоп аблендују да то угасите. И јесам, ал после.

ГПС није само то, већ нешто као фронтенд за гомилу информација и функција у игри. Има доста начина да се он кастомизује и приказује друм или податке како ви хоћете.

Временски услови су супер одрађени, звучни ефекти исто. НЕМА ПОГЛЕДА КРОЗ ВОЗАЧКИ ПРОЗОР, као у "Сканији".

Возио сам ноћу по Француској и у једном тренутку имао осећај да сам на стварном друму. Дал је умор или не, али негде су се поклопиле моје визије или сећања са изгледом из игре, и то ме одушевило.

Аутомобили на друму су већ познати, уз нешто нових. Приметно је да имају таблице земље у којој сте тренутно. На све то, Чешка врви од Шкода, Француска од Ситроена, Немачка од Мерџи и Бембара. Наравно, то је урађено са мером и тек се касније примети.

Има наплатних рампи, има граничних прелаза (или барем остатака) и свака земља има своја правила о брзини саобраћаја. Камере су негде видљиве, негде не. У Немачкој их има и на аутобану, али је тај део посебно обележен/најављен. Проучите која земља колико допушта, јер ми се чини да сам због тога десетак пута учитавао игру поново, док сам научио да не гарим као пре.

Посебна посластица је прећи Ламанш и возити по оној идиотској Британији, а ту су и Лендровери...

Пут кроз Аустрију према Швајцарској је живописан до те мере да сам пар пута стао и уживао у погледу.

Менаџерски део је комплексан али, по мени, савршено урађен. Још га пенале, али је већ сад видљиво да ће ово ДУУУУГО да се игра.

Видели сте сви те скринове, да не качим овде?

=====

Мане?

АИ је или врло паметан или глуп као д*пе. Најпре бих рекао да другима ретко шта можете да верујете, осим ако стоје. Ок, пуштају вас, аблендују, али и претичу где се сме и не сме, улећу у маказе, набадају на семафорима... итд. Има загушења на семафорима и раскрсницама, а АИ има проблем са местима где се сужавају аутопутеви, јер кола стоје и пропуштају се међусобно као џентлмени, наизменце, па побесните од толиког бонтона.

Модери ће процветати!

Има још, али нећу све сада да пишем. Уосталом, нећу ни да вам правим зазубице, без неке потребе.

=====

Што се тиче евентуалне расправе о куповини игре, мислим да није прескупа и да треба да се купи (ко хоће и може), тим пре јер се планира озбиљан наставак рада на њој од стране СЦС-а, а са пиратом се ризикује да буде проблема са агрејдовањем и губитком претходних, брижно грађених и чуваних профила, што се мени десило са неким претходним играма.

http://www.eurotrucksimulator2.com/
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Gamezone”