O programima koji nisu besplatni i jos malo filozofije pride

Windows aplikativni softver: editori, utilities, Office-paketi i ostalo, bez multimedije.

Moderatori: Pollux, calexx

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Re: Besplatni a dobri

Post od sashko » 03 Avg 2009, 15:22

koji kralj . :) ...ladno te nije mrzelo da trazis kacis sliku afta za primer ..... :lol:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 03 Avg 2009, 16:42

Кхм... био је мој неко време, отуда ме не "мрзи", тј. слике су моје:

Slika

А савети, олако срочени очас постану пука медвеђа услуга. Зато сам се јавио овако, претенциозно. Извините.

Поздрав!
Prikačeni fajlovi
Fikus.jpg
(194.62 KiB) Preuzet 100 puta
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike
Pridružio se: 17 Jun 2007, 21:37

Post od Kovačević Vladimir » 03 Avg 2009, 19:19

Neću ovoj simpatičnoj (nekima), korisnoj temi da remetim tok.
Off
Kada imam neki besplatan nastup, ja sviram iste note, isti repertoar, na istoj opremi, čak možda i bolje nego kada me neko plaća.

On
Kada neko okači link, prvo pogledam ko ga preporučuje, jer njega poznajem i to je pitanje autoriteta, pa tako i prihvatam ponuđeni Free program.
Tako, analogijom i reagujem, kada autoritet opljune o programu.

Ja (naivan) i dalje verujem naslovu: Besplatni a dobri...
A da verujem i u ovu teoriju.
поједностављено, скрасите се на ЈЕДНОМ програму по једној области/функцији/ресурсу, и држите се верзије која вам РАДИ, те финално... НЕ ДИРАЈТЕ систем који ради беспрекорно!
Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 03 Avg 2009, 19:38

Ја ту теорију увек препоручујем а наравно и користим. Знам шта ми како ради, сваку препоруку ипак оверим мада сам скоро сигуран да неће да се прими. Да је то нешто стварно добро, сигурно бих га већ користио. ;) Рецимо да је 1% шанса да ћу да користим неки препоручени што и даље не значи да су лоши али ја ипак користим боље.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

vaske71
Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55

Post od vaske71 » 03 Avg 2009, 21:38

Koristim vecinu, preko 70% free programa i takodje ih instaliram i preporucujem xxxx broja korisnika .Niko se vecinom nikada ne zali jer uvek obavljaju radnje za koje i jesu stvoreni .Fala ljudima do neba koji prave i postavljaju free programe .
Zasto bi koristio placeni ACD See kada imam Fast Stoun imege Wiewer koji ima vecinu opcijia kao i acdsee a besplatan je ?
Zasto bi koristio placene PDF alate kada to imam u PDF-XChange PDF Viewer-u ?

KM Player i Gom su vecinom sve sto vam treba u videu , Aimp kao Audio pleyer i converter iz jednog formata u drugi , Ashampoo free za rezanje diskova ili neki free program slican njemu koga mozete birati po vasem ukusu ili potrebi , Open Office umesto Microsoft Officea i gomile drugih korisnih programa .... Malo li je na danasnju skupocu ?
Da ne pricamo o Antivirusnim resenjima poput Avasta ili Avire , Kerio firewala koji ako izbegavate xxx strane i bljuvotine po netu nikada nece dopustiti nekom zlonamernom kodu pristup ili nekom lameru koji je umislio da je haker da vam posalje neku glupost koju je kozna okuda sakupljao nebi li pred drustvom klinaca digo nos i njime seko oblake ...

Sta fali besplatnim programima ? Kada preuzmete besplatni program - valjda po Difoltu morate da procitate makar osnovni Manual o njemu i videti uputstvo za upotrebu gde sve lepo pise sta i kako . Nije valjda da samo instalirate i picite ?!??
A Bekapi ? jel to praktikuje neko ?!?

Ja neznam zasto je Alkion uopste i postavio ovaj naslov ovako umesto Dobri besplatni programi ( zbog toga naslova smo imali manji sukob pa sam ja tada otvarao nove teme iako je ova tema zazivela ) - jer neciji ponekad i mesecni trud ponekad tima programera za moje samo - "hvala" u postu kod mene moze izazivati samo divljenje, hvaljenje na sva vrate i aplauz a nikad prekor .

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Re: O programima koji nisu besplatni i jos malo filozofije pride

Post od Pollux » 04 Avg 2009, 12:04

А савети, олако срочени очас постану пука медвеђа услуга. Зато сам се јавио овако, претенциозно. Извините.
Samokritika? :rolleye ;)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Re: O programima koji nisu besplatni i jos malo filozofije pride

Post od Тон-мајстор » 04 Avg 2009, 13:08

Тачно знам када сам посаветовао (овде) људе погрешно. Срећом, шира ИТ4ум-заједница није због тога трпела, већ парадоксално, пар мојих другара. Но, то смо убрзо решили преко ПП или у реалности (пивом, не песницама).

Но, на грешкама се учи... поготово ако их признате. ;)

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Odgovori

Povratak na “Windows aplikacije”