Jestive gljive u nasim krajevima - Vrganj

Za ljubitelje zdrave i domaće hrane
Odgovori
Rankohighlander
Ozbiljan gljivar
Pridružio se: 19 Jan 2009, 03:45

Re: Jestive gljive u nasim krajevima - Vrganj

Post od Rankohighlander » 24 Nov 2009, 05:55

Vaske reci mi postoji li (barem na papiru) neki zakon koji ogranicava kolicinu ubranih gljiva ili spisak ugrozenih vrsta gljiva itd ,nesto slicno ili isto organizacijama zza zastitu voda .

Primetio sam "neke" kamione sa Italijanskim tablicama koji su letos u vreme Vrganja oterali ko zna koliko kg ovih susenih gljiva za Italiju.E sad nije meni krivo zbog povecanja "robne razmene" sa zemljama iz EU nego me plasi nas narod koji dokazano nema kocnice ni karakter a pogotovu ljudi sa sela.Pa tako je i Vrganj letos doziveo da vredi kao i kilo sampinjona jer brate "rodilo".Bojim se da ga ubrzo nece biti pa makar mu dali i laboratorijske uslove za rast.
Dve stvari na svetu su beskonacne :Svemir i ljudska glupost,samo sto za svemir nije dokazano

vaske71
Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55

Post od vaske71 » 24 Nov 2009, 13:29

Mozda i postoji (mada cisto sumnjam) ali ja nazalost nisam cuo za tako nesto . Italijani i Francuzi su najveci otkupljivaci gljiva i kod njih gljive dostizu astronomske cene . Medjutim problem je u nasem narodu u stisnutom cuvanju informacija otkupa .Ovde je bitno da to radi samo nekolicina zbog licnog astronomskog bogacenja dok svi ostali ima da daju gljive i za dzabe . Tu gde su Italijani samo za nekolicinu ima para ko kise, dok ostali ima da se muce i daju ispod cene a prirodno plodna mesta gljiva i da se uniste - nikome ne znace .

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 10 Jun 2012, 21:03

Slika

:gore
Prikačeni fajlovi
Jun 2012 001.jpg
(120.44 KiB) Nije preuzet ni jednom
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Odgovori

Povratak na “Gljive”