Bukovaca broj 1 medju gljivama - uzgajajte je sami lako je

Za ljubitelje zdrave i domaće hrane

Bukovaca broj 1 medju gljivama - uzgajajte je sami lako je

Postod vaske71 » 23 Mar 2008, 21:27

Ovde ce te nauciti , kako da sa minimalnim sredstvima uzgajate Bukovacu jednu od najtrazenijih i najupotrebljavanijih gljiva na svetu koja je nazalost manje poznata kod nas a koja ima toliko lekovitih svojstva po zdravlje coveka da je mozda i nesto najbolje sto nam je priroda dala . Bukvaca je pre svega dijetalna pecurka koja posle jela itekako ostavlja osecaj sitosti pa je zato i postala omiljeno jelo svetski poznatih sportista i osoba koje se bave sportom . Narocito je preporucljiva naravno u manjim obrocima zbog viska celuloze i deci iznad 7 godina . Ima toliko puno korisnih svojstva po zdravlje coveka a najznacajnije svojstvo joj je to sto je antikancerogena sa cime se posebno izdvojila gljiva Sitake inace porodica Bukovace .
Uz recepte i tutoral koga ce te dobiti a koju ce te licno uzgajati vi verujem da ce vam ova gljiva biti stalno na jelovniku jer sumnjam da ce te je gajiti da bi ste je prodali . Mada naravno i to mozete ako zelite - vasa stvar . Ljudi je gaje po podrumima kao sto to cinim ja , po sahtama , po sobama , po stanovima . Mnogim ljudima je ona bila izvor zarade i jos uvek je , jer se isplati itekako u vasu korist , vase je samo da nadjete kupca a kupaca uvek ima za ove izvanredne plodove .
Ja sam vec napomenuo da ih uzgajam licno zbog sebe i na pamet mi ne pada da ih prodajem :nene:
vaske71

Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55

NAPOMENA

Ova tema ima 484 odgovora

Morate biti registrovan član i/ili ulogovani da biste videli odgovore.

Registruj se ili Prijavite se

Povratak na Gljive