Windows 10

Podešavanja i optimizacija 9x/2000/XP/2003/Vista/7 desktop platformi. Osnovni paketi i instalacija Windowsa.

Moderatori: Pollux, Miroslav Jeftić

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Windows 10

Post od calexx » 30 Sep 2014, 19:56

Све у свему, нови Windows 9 ће да се зове Windows 10. :)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Re: Нови Пенџери

Post od Pollux » 30 Sep 2014, 20:05

calexx napisao:Све у свему, нови Windows 9 ће да се зове Windows 10. :)
Što?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 30 Sep 2014, 20:10

http://www.telegraf.rs/hi-tech/1245675- ... ows-8-foto

Па, ако се не плаћа, онда је сервис-пек. :)
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Sep 2014, 20:25

Pollux napisao: Što?

То њих питај.
Introducing Windows 10
Sept. 30, 2014
Terry Myerson, executive vice president, Operating Systems Group, announces Windows 10, Microsoft’s next-generation unified platform that adapts across a family of devices to the way people and organizations work. Technical Preview for early pre-release testing, evaluation and feedback is available October 1.
http://www.microsoft.com/en-us/news/
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 30 Sep 2014, 21:31

Ако су кренули као браузери, 2016. ће да буде Виндоза 17.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 01 Okt 2014, 03:10

Tja.... ništa posebno. Čak ni šminka :/
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 01 Okt 2014, 08:04

Hmmmm.... Da sve novine... Sve to (što su prikazali) već postoji na Macu i donekle na Linuxu, samo su malo "posudili". Što je rekao moj predhodnik, ništa specijalno...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 01 Okt 2014, 08:23

MladenIsakovic napisao:Tja.... ništa posebno. Čak ni šminka :/
Baš tako. Providni taskbar kao u sedmici, ćoškasti prozori kao u osmici i search :udar:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 01 Okt 2014, 10:07

Па ваљда провидан таскбар постоји и у 8.1, не сећам се како је било у 8. Проблем (ружни за мене) су ћошкасти прозори јер ме превише подсећају на 3.11 а остало ... па није да не отворим Пенџере понекад, тренутно углавном кад хоћу да гледам СББ D3go* који не ради на линуху и у још пар ситуација. Ако морам да лечим неку флешку HP алатком коју не умем да убедим да у Линуху види флешку (мада би проблем могао да решавам и dd командом али ме мрзи да куцкам) ... хм, сад не могу да се сетим шта још морам у Пенџерима јер све ради на Линџи. Добро, постоји пар програма које покрећем под емулацијом па њих рачунам пола-пола.

Јел се мени учинило или је један од новитета мулти-десктоп?? Зар то није могло да се добије неким додатним програмима? Мислим, није лоше да се има мулти-десктоп па да понекад не смета који прозор ... користим то годинама. ;)

Како год, чим се појави пробна верзија, инсталирам и ово чудо да видим како изгледа.

*Целу прошлу недељу сам такорећи одболовао и провео у кревету у спаваћој соби а пошто ту од техникалија постоји само лаптоп, једини начин да погледам неку утакмицу или емисију је D3go.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 01 Okt 2014, 10:29

Ne znam šta je ko uopšte očekivao, to sa jeste providno-nije providno je valjda apsolvirano još sa Vistom. :) Ono što je bitno u odnosu na Win 8 to je pretpostavljam bolje razdvajanje između tablet i desktop korisnika, npr. da aplikacije više ne moraju ići preko celog ekrana kao što je to bilo na početku itd, ali za nas koji uglavnom koristimo klasične aplikacije to verovatno nije previše ni bitno. :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 01 Okt 2014, 11:14

Pa i tu ima rešenja. Ubutnu za telefone kada se prikači na monitor postaje klasičan Ubuntu. Dakle čak ni ne moraju da razdvajaju verzije, nego samo da prilagode okruženju...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 01 Okt 2014, 19:06

Ваљда се полази одавде:

http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... wnloadpage

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 01 Okt 2014, 20:47

wow zanimljiva diskusija :D

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 01 Okt 2014, 20:59

Инсталирао малопре, за почетак сам хтео само апгрејд постојећег 8.1 и све је лепо ишло, у једном тренутку je питао да изаберем шта да сачува али је понудио ништа ... на брзину нисам видео начин да променим и остало је тако. На крају је све прошло, партиција није била форматирана али није било ништа од претходно постојећих програма.
То ми се не свиђа, ако није апгрејд са претходним програмима, онда ће да буде чиста инсталација и малопре сам пустио од почетка али као чисту. Касније идем да наставим са подешавањима, набацим програме и пробавам.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 01 Okt 2014, 22:53

Тон-мајстор napisao: Па, ако се не плаћа, онда је сервис-пек. :)
Тако и делује. Осим опције да се бира да ли хоћеш стари старт екран или да га убаце у старт дугме, мало промене у метро програмима који су сада практично програми у прозору, можда још неке ситнице (мултидесктоп али ми се нешто не свиђа или нисам стигао до подешавања) ... све остало је можда и мања промена него 8.0->8.1.
Добро је да прихвата да инсталира геџете који су намењени осмици а и остало је ту негде. Све у свему, више му личи име 8.2 него неки већи број.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Windows 10 has permission to watch your every move

Post od Pollux » 04 Okt 2014, 23:58

http://www.techworm.net/2014/10/microso ... rettyPhoto

Microsoft’s Windows 10 has permission to watch your every move
“Microsoft collects information about you, your devices, applications and networks, and your use of those devices, applications and networks. Examples of data we collect include your name, email address, preferences and interests; browsing, search and file history; phone call and SMS data; device configuration and sensor data; and application usage.”
“We may collect information about your device and applications and use it for purposes such as determining or improving compatibility” and “use voice input features like speech-to-text, we may collect voice information and use it for purposes such as improving speech processing.”
“If you open a file, we may collect information about the file, the application used to open the file, and how long it takes any use [of]it for purposes such as improving performance, or [if you]enter text, we may collect typed characters, we may collect typed characters and use them for purposes such as improving autocomplete and spell check features.”

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 05 Okt 2014, 00:01

Slika

:green:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Re: Windows 10

Post od calexx » 05 Okt 2014, 09:45

Једини проблем је што аутор цртежа баш и нема појма о издањима Пенџера и све је цртао према урбаним легендама. ;) Нити windows 98 има неке везе са осталим верзијама на слици, нити windows 2000 може да буде означен као лош (претпостављам да га је неко пробао пре пар година и није му се допао), нити је ХР добар у односу на оне пре или после, нити је овде Мееее који је само имао лошу срећу да изађе у невреме ...

Оперативни систем се проба и оцењује у време када је актуелан. Када би неко сада хтео да проба windows 3.11, да не помињем windows NT 3.51, сигуран сам да не би умео ни да га инсталира, ни да набаци програме, ни да их покрене а о повезивању на интернет и да не говорим. А они су у своје време били врх,није било бољих ... тада. Ко је користио ХР у време када се појавио (и није заборавио) тај никада неће да му да позитивну оцену. Друга је прича што пола деценије није било ничег новог па су људи навикли и научили и после нису умели да се прилагоде новијим.

Windows 10, ако остане сличан као што је сада, је windows 8.1 са пар ситних додатака. Старт мени, више десктопова и можда још нека ситница не заслужују нови број, нарочито не прескакање једног па се надам да ће ово да буде само лажњак а да ће десетка да буде сасвим другачија. Као што је некада после 3.0 изашао 3.1 бета који је био 3.0 у 90% док је каснија званична верзија 3.1 била 90% различита од претходне.

Све у свему, ко је навикао на 8.1 њему све остаје скоро исто, ко није ... и њему. У међувремену сам мало трошио ове пенџере и могу само да кажем да је Старт екран пун погодак и сада кад могу да бирам ... изаберем њега. ;)

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 05 Okt 2014, 10:44

Windows Me je bio kršiola u vreme kad se pojavio, nije mu pomogao ni system restore koji se u njemu prvi put pojavio. Nažalost nisu uspeli moji tadašnji napori da rstrui.exe preselim na Windows 98 SE :lud: :sramota:

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 18 Mar 2015, 23:46

Speaking to Reuters from the WinHEC conference in China, Microsoft's operating system chief Terry Myerson said, "We are upgrading all qualified PCs, genuine and non-genuine, to Windows 10." This means that everyone running Windows 7 or 8.1, irrespective of whether you pirated the operating system or not, will be allowed to upgrade to a legitimate version of Windows 10.

It isn't clear if Myerson's comments only pertain to China, or to all Windows users worldwide. We have reached out to Microsoft for clarification, but haven't yet heard back. Myerson's wording certainly sounds like this will affect all Windows users worldwide.

Updated: ZDNet's Ed Bott got a response from a Microsoft spokesperson, confirming that the free upgrade path is indeed available for all pirates everywhere, and not just in China.
Tldr: Windows 10 besplatan za sve, i legalne i nelegalne korisnike. :gore
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Odgovori

Povratak na “Windows desktop”