Црна Гора - дестинација за летовање.

Putopisi članova foruma, utisci koje hoćete da podelite sa ostalima.

Moderator: Тон-мајстор

Odgovori
Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike
Pridružio se: 17 Jun 2007, 21:37

Re: Црна Гора - дестинација за лето 2009.

Post od Kovačević Vladimir » 04 Avg 2009, 09:34

Čovek realno kritikuje nerealne cene i pogrešno postavljenu računicu megalomana, da za dva meseca "rada" reše finansije za celu godinu, ali se nije to boldovalo.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
chika spec
Dopisni član
Pridružio se: 29 Jul 2007, 23:12

Post od chika spec » 04 Avg 2009, 09:45

To da, to je u redu, profesore. To sa cenama. Ali ovo sa domaćinstvom? Meni, lično, je mnogo prijatnije i opuštenije u Grčkoj nego u CG,a verujem da ima još dosta njih koji misle isto tako.

Zato, u CG samo na/do planina. Dalje od toga, paaaa, možda jednoga dana...
Zop
PraShiNar
Ostariti se mora,odrasti ne

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 04 Avg 2009, 12:10

Meni, lično, je mnogo prijatnije i opuštenije u Grčkoj nego u CG,a verujem da ima još dosta njih koji misle isto tako.
Izgleda samo nama dvojici ili nas profesor i calexx ne razumeju, sudeci po njihovim komentarima.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 04 Avg 2009, 12:37

:hmmmm Мој коментар је био да човек хвали ЦГ пошто је отуда и има хотеле. Неће ваљда и он да каже да је пријатније у Грчкој. Ја иначе не волим да идем у ЦГ, некада давно сам ишао годинама са извиђачима и ту нисам ни имао неки додир са њима ... мада је тада све било другачије а деведесетих сам тамо одлазио службено (Инфофест и слично) и опет се не жалим, све плаћено па преко дневнице ... Тешко да бих сам тек тако отишао тамо јер их у принципу не подносим, барем не морско понашање.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 04 Avg 2009, 13:18

calexx napisao:Тешко да бих сам тек тако отишао тамо јер их у принципу не подносим, барем не морско понашање.
Ima vas mnogo, koji bi se isto tako, jednostavno i ravno, izjasnili.

Šta onda ja da objašnjavam, da li razumem i šta ne razumem i da li ćete Vi išta razumeti.
Za početak i kraj: ja razumem zašto je ovaj Naslov već 2 godine aktuelan na Forumu.
Takođe razumem i zašto nema Naslova o turizmu u SR i RS. Zar ne bi bilo prirodnije imati uvida u taj, bliskiji nam turizam?

*Napomena: turizam, koji mi spominjemo je boravak od 10-tak dana godišnje van boravišta.
Ja ne bih da remetim prijateljstva zbog tih 10-tak dana, jer nam preostaje 355 dana godišnje za prijatno (vanturističko) druženje i saradnja na forumima.

Pozdrav
Vladimir
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 04 Avg 2009, 13:28

Нећу да догревам полемику, јер коментар/вест стоји, али стоје и примедбе које су изнесене... пре свега на цене услуга у ЦГ.

Наравно, био сам недавно у Грчкој... па знам како је у Грчкој. Нека неко ко је био у ЦГ овде напише искуства, јер томе тема и служи. Мени деца одоше у Хрватску и у Турску, па ћу ускоро знати како је и тамо.

-----------------------------

Мислим да је ипак Чику испровоцирала изјава да смо "браћа по материни", па би стога требало да "патриотски" летујемо у ЦГ, према том господину. Е, то нам угоститељи из ЦГ никако не могу тражити, нити потенцирати као аргумент. Јер, то су пробали и Словенци и Хрвати, па ником ништа. Чак су и Турци покушали да нам се "огаде", па ни то није успело.

Ко је ишао негде пре, иде и сада.

Свеједно, ових дана ипак видим навалу ка ЦГ. Близу, а јефтино, кажу. Близу сигурно није, јер се моја комшиница пре неки дан враћала чистих 18 сати из Будве, тачно 7.5 сати дуже него ја са Тасоса, који је... сложићете се, ипак нешто мало даље од Будве.

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 04 Avg 2009, 19:03

Не, изјава браћа по материни не стоји, неколико пута су то убедљиво показали. Надам се да ће и нама да се пружи прилика да узвратимо али ћемо ми опет да их :mazi: уместо да вратимо :mrs: ... али такви смо, глупи и наивни. Ја нећу да будем такав.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Re: Црна Гора - дестинација за летовање.

Post od Kovačević Vladimir » 04 Avg 2009, 20:15

calexx napisao:глупи и наивни. Ја нећу да будем такав.
To si do sada uspešno dokazivao.

I šta sad da kažem? Kud je otišla tema :hmmmm

Ništa! Jer mogu da dobijem mrš! :mrs:

Pozdrav
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 04 Avg 2009, 20:52

Последњи део теме су коментари на писање Црногорца да би он као Србин изабрао ЦГ због неких сличности и осећања. Ја сам искрено написао да никада плански тамо нисам отишао на летовање, пролазио сам на путу ка тадашњим севернијим деловима нашег мора или сам био службено и то није било случајно. У последње време нарочито не осећам ама баш никакву културолошку или социолошку сличност, напротив мислим да су нам се сви правци дебело разишли.

Све то по теми Црна Гора - дестинација за летовање.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 04 Avg 2009, 23:44

Ако знамо да комплетан систем вредности овде на Балканоиду функционише по систему "узми паре и бежи", ја бих био крајњи кретен да поред тебе, Профо, као рођеног которанина, без претходног консултовања са тобом одем баш тамо и надрљам од неког преваранта, те по повратку овде оплетем по васцелој ЦГ и свим њеним становницима. Не бива, сложићеш се.

Неће бити никаквог "мрш", јер смо овде сви пријатељи и/или другари, а нити је ико од нас дужан да брани ЦГ-туризам од (оправданих?) критика.

Котор (и Бока) су лепи, а ти си добар човек. Мени је то доста.

Ако те боли писање о твојој матици, ја те потпуно разумем, али не брани оно за шта ниси одговоран. Аналогно... ако неко од вас дође у Београд и преваре га таксисти, поједе неко смеће на киоску или упадне у раскопан ров... ја нисам за то крив и сложно ћу да опљунем заједно са њим по "поквареном систему".

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 05 Avg 2009, 12:00

Cela Tema ne zavređuje pažnju i prostora, koji joj je dat.
Pogledati u glasanje na pitanje: gde ćete letovati '09. g.
Pogledati broj poseta, recimo, Jagodina u reči i slici - Akvapark...

Braniti neodbranjivo, pravdati nerazumno i usput potezati nešto zaostalog patriotizma - nije karakteristika ni moja, niti cele nam obitelji. Hvalimo Kotor, a svi bežimo iz njega i jedino nam se sve emocije i sećanja sretnu na Gradskom groblju, kao da je sve lepo i vredno pomena zauvek skupljeno i arhivirano, a za sve novodošlo i novonastalo više se ne vredi zalagati, ili mi te vrednosti ne razumemo. A kako i bi, kada smo više deo tradicionalne i epske prošlosti...
Znači, sve upućene kritike, povode... sa nekom latentnom porukom, sam propuštao...baš iz razloga što ja nisam odgovoran.

I mnogi imaju pravo, kada smatraju da nemaju nikakvu kulturološku, sociološku sličnost.
Pa, za turistički boravak to i nije odlučujuća veza. To samo može potezati jedan novopečeni hotelijer. Estetiku, umetničke i muzičko-scenske manifestacije, jedinstvenu arhitekturu, verske objekte, pomorstvo i ostale vrednosti, koje ceo svet primećuje i vrednuje, niko ni ne spominje. Ali, zato prejakih reči i stavova ima.

Iz ove teme svakako izlazim (v. 6 postova unazad), a nadam se da je u '10. godini neće ni biti.

Pozdrav
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 05 Avg 2009, 15:01

a nadam se da je u '10. godini neće ni biti.
Наравно да ће је бити, јер сам управо из тог разлога јуче променио целокупан наслов теме, тј. да се не односи само на ову, 2009. годину и на овогодишње проблеме... већ, ако се и када промене околности летовања на ЦГ-приморју, имаћемо можда места за препоруку. Дотада, чекамо извештаје оних који су тамо сада или су били.

"Драг ми је Платон, али ми је истина дража"...

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 05 Avg 2009, 15:15

Estetiku, umetničke i muzičko-scenske manifestacije, jedinstvenu arhitekturu, verske objekte, pomorstvo i ostale vrednosti, koje ceo svet primećuje i vrednuje, niko ni ne spominje.
Da, naravno, medjutim gro turista iz Srbije nije odbilo to sto u CG nema tih vrednosti o kojima govoris vec neljubaznost i mogu slobodno reci osorno ponasanje raznog osoblja (konobara i slicnih). Takodje kada neko, kao ja sto sam, prisustvuje sceni u Becicima gde gazda kuce u kojoj su turisti smesteni zavija ventil za vodu u 10.00h (kad su turisti otisli na kupanje) uz prigodan komentar: "nece oni meni vodu trosit'" a voda "stigne" (tj. gazda se umilostivio da odvije ventil) tek posle 20.00h kada su se vec svi istusirali vodom iz flasa koje su uredno popakovali na terasu kako bi se zagrejala... sta dalje da pricamo?
Kada vam se na odmoru godinama desavaju takve i slicne neprijatnosti, pa posle odete u Grcku osetite razliku kao nebo i zemlja.
Jos jedna stvar, autobusom se u poslednje vreme pre stigne iz GR nego iz CG, evo samo jedan primer od grcke granice do Paralie treba vam samo 2 sata autoputem autobusom. Uporedite autoput sa kanjonom Morace ili Cetinjem pa vidite (naravno Cetinje se moze izbeci jer sad ima Sozina gde vam vrate kusur od 20evra u metalnim apoenima sa kojima u Srbiji ne znate sta cete da radite ;) )

Korisnikov avatar
deki
Dopisni član
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:27
Kontakt:

Post od deki » 08 Avg 2009, 20:55

ton_majstor napisao: Дотада, чекамо извештаје оних који су тамо сада или су били.
ete me..
Sveže stigo, pun utisaka :lud:
Budva naravno gde drugo nego u sam centar :boc:

:gore pozitivno cene hrane koje su po meni malo "čudno" - formirane,a i nelogične.
Npr. sladoled koji je kod nas preko 100din tamo je 1e.Ista marka :bala:
Roštiljsko meso i pečenjare na svaki tjošak,pa je tako tjevap 1kg 5e,gratis pečeno!!
Stari grad sama marina pivo 0.5 točeno strano 1.35.Kranjske kobasice,sa pomfritom i dodacima 4e.Br npr karticu M:TEL mreže možete kupiti 3e 1e kredita.Ako koristite mts roaming je smešan.
Pizza 1.5e,ja u Beču plaćam 2.8...pa mi deluje jeftinije.Menu riba(peraja,ne s2 noge) od 6e u restoranima koji su čak exkluziva...pri samom starom gradu...
Da nedužim previše sa cenama...to je ono pozitivnije.

Negativno je to što su cene (bez)alxoxolnih pitja po marketima skuplji od 10-50din
to se odnosi i na votje.Npr. kg lubenice je 0.4e.Dok kod nas 10din kg.Paradaiz 2e
Groždje 2.5-3e.Konditorski proizvodi isto tako..

Tj cenu logično formira(čitaj preduvava)potraznja...

najam apartmana koji su već hit, postali su za čudjenje niski!!!
jer sad ima dosta konkurenata.U odnosu na prehrambrene proizvode koji su većinom iz SRB i uvoz-izvoz je jedan te isti čovek(pogadjate ko je). mi :cenzura:
Dakle najam po osobi se kreće od 6-20e.Gotovo svaka vila,sa apartmanima ima sopstv. rezervoar za vodu,klima uredjaje(većina su neo).Ali istu tu vodu ne preporučujem da se pije...jer sopstveni rezervoari,i sakupljanje te vode mi deluje :pop:
tako da 4člana porodica sa decom do 12god(gratis) može naći apartma 10dana 300e.
pristojan sa AC,KTV...bla bla

Za parking u Budvi a i širom primorja tje da se ubrišete.Jedino ako niste momak sa vrelog asfalta BG 00-00,idžipom od 4tone kojeg šlep nemož da podigne(poput HAMERA).Cena započetog sata je od 0.4e preko dana dok je noću duplo skuplje.Tako da bi vam trebalo preko 100e za 10tak dana.
btw parkinzi mi deluju kao da je neko namestio rampu divlje,eto onako iz zezanja...pa dere raju.
Ja sam svoj auto parkirao u rečno korito tj. u kanal za odvod kiše.Tamo je free.ali ako padne kiša(obilnija) bitje :plac: qq lele.Ako treba pokazaću vam na Google Earth.

najam suncobrana i ledžbaljki je 2+1 8e/dan.
može se i 10 dana platiti u napred pa imate svoje mesto.Ja sam bio sa detetom pa mi je bilo lakše.Mada mi je rekao sam lik koji radi na tome da "oni" baš i nemaju dozvolu za to...pa :hmmmm

Gužva u gradu je nesnosna.Mislim da izadje 200k ljudi uveče na šetanje.
Dave dosta i sa motorima,skuterima i ostalim paklenim mašinama.U 6h ujutro video sam likove kako se izdr. sa motorima po ulicama.Taxisti su priča posebna.U stanju su da te zgaze,signalizacija i prvenstvo prolaza,poštovanje propisa je kod njih pod . razno,nebitno!!!

tu bi nastavljeno....
bre..šta je sa ovim bojama

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 08 Avg 2009, 21:36

Ja sam svoj auto parkirao u rečno korito tj. u kanal za odvod kiše.Tamo je free.ali ako padne kiša(obilnija) bitje :plac: qq lele
Имао си "истомишљенике" пре пар година на Тасосу, и ево резултата:

Slika

Slika

Slika

Поздрав!
Prikačeni fajlovi
Sličica003.jpg
(196.43 KiB) Preuzet 63 puta
Sličica002.jpg
(150.99 KiB) Preuzet 63 puta
Sličica001.jpg
(204.09 KiB) Preuzet 60 puta
'ел немам?

Korisnikov avatar
wujaymarkoff
Muzikant u najavi
Pridružio se: 08 Avg 2009, 14:50
Kontakt:

Post od wujaymarkoff » 23 Avg 2009, 22:05

Zadnji put sam bio pre 5 godina. I jos par puta pre. Definitivno destinacija za izbegavanje. Neljubazni domacini, visoke cene, problemi sa vodom, prljavo more (skoro svi izbacuju svoj fekalni otpad u more), a i sto me uzasno nerviralo, losa mesta za izlaske ( pri tom mislim i na one "seljacke" varijante turbofolk diskoteka).
Zadnjih godina dosta idem u Hrvatsku (pošto su moji poreklom od tamo i imamo kuću blizu mora). Izbor je velik, more je prelepo, ali je skupo.
Grčka standardno, bio sam ove godine u Pefkhohoriju, dosta naših ljudi ide tamo, i lepo je mesto. Tamo sam već 3 godinu zaredom, ali od sledeće se skuplja lova za Zakintos. :mhm:
U Turskoj sam bio samo jednom i ono što mogu reći da su Turci dosta ljubazni, ako ništa ljubazniji od gore pobrojanog ostatka.
Inače što se tiče te ljubaznosti i kvaliteta usluge, pa ona varira sa jačinom aranžmana. Paradajz varijante, a pri tom mislim i na one do 150-200 evra po osobi u sezoni se vrlo lako nanjuše tamo. Druga je stvar kad odete u hotel od 4-5 zvezdica pa uživate u punoj usluzi.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 03 Apr 2010, 11:14

Na letovanje u Crnu Goru bez pasoša!!!

Uvođenje obaveze da građani koji putuju iz Srbije u Crnu Goru i obrnuto moraju imati pasoše za decu do 18 godina planirano za 1. jul najverovatnije će biti prolongirano zbog predstojeće turističke sezone.
Kako za „Alo!“ kaže ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić, deca ne mogu da budu na novom biometrijskom pasošu roditelja, a pošto nemaju lične karte, najverovatnije će od jeseni morati da putuju sa pasošem.

- To su standardi koji postoje i kod drugih. Trebalo je da pasoši budu uvedeni 1. januara, ali smo se sa crnogorskim kolegama dogovorili da se to odloži do 1. jula. Nedavno smo crnogorski ministar Ivan Brajović i ja razgovarali da to odložimo za još nekoliko meseci - kaže ministar Dačić.
Do sada su deca crnogorsku granicu mogla da pređu i sa izvodom iz matične knjige rođenih, đačkom ili zdravstvenom knjižicom. Prema odluci MUP-a Srbije, koja čeka da stupi na snagu, deca mlađa od 14 godina moraće da imaju pasoše, dok će ona od 14 do 18 godina morati da poseduju ili pasoš ili ličnu kartu. Kao najvažniji argument za uvođenje putnih isprava za decu u policiji navode borbu protiv trgovine ljudima koja još cveta na prostoru Balkana.

Kako je saopšteno iz MUP-a Crne Gore, oni su spremni da uvedu recipročnu meru, ali su tražili od Srbije da se sa ovim sačeka do kraja turističke sezone, pošto se očekuje da će i ove godine oko milion građana Srbije posetiti ovu republiku bivše zajedničke države.
(Ало)

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 12 Jun 2010, 09:53

Od petka auto-voz na barskoj pruzi

Slika

Od petka, 11. juna, počela je letnja sezona saobraćaja na barskoj pruzi, kada je krenuo auto-voz na relaciji Beograd-Bar-Beograd, saopštile su „Železnice Srbije“.
Voz će svakodnevno sa beogradske stanice polaziti u 23.10 sati, a dolazak u Bar po redu vožnje predviđen je za 9.37 sati.

U povratku iz Bara (počev od 12. juna) kompozicija kreće u 22.05, a u glavni grad stiže u 7.31 časova. Auto-voz na relaciji Beograd-Bar-Beograd saobraćaće do 11. septembra iz Beograda, odnosno 12. septembra iz Bara.

Voz će imati vagone za prevoz automobila, kušet i spavaća kola, kao i specijalnu ponudu - salonska i spavaća kola iz sastava „Plavog voza“. Tokom ovogodišnje sezone biće uveden i sezonski voz iz Niša za Bar, koji će početi da saobraća 18. juna.

Voz će svakodnevno polaziti sa niške železničke stanice u 20.55 sati, a u povratku iz Bara za Niš u 18 sati. U sastavu ovog voza biće i direktna kola iz Skoplja.

Uz postojeće vozove iz Beograda u 10.10, 13.10 i 22.10 sati i Subotice u 18.36 (Novog Sada u 21.08), ovog leta će iz Srbije za Bar saobraćati svakodnevno šest vozova.

Četiri kompozicije polaziće iz Beograda i po jedna iz Subotice (Novog Sada) i Niša, navedeno je u saopštenju.

Treba reći da u barsku prugu nije ozbiljno ulagano od izgradnje 1973. godine, pa su srpske železnice bile prinuđene da na pruzi Beograd-Vrbnica na tridesetak mesta uvedu lagane vožnje i brzine vozova smanje znatno ispod projektovanih.
(Блиц)

Поздрав!
Prikačeni fajlovi
most.jpg
(110.95 KiB) Nije preuzet ni jednom
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 19 Jul 2010, 10:11

На црногорском приморју за лежаљку и сунцобран и до 15 евра

Директор хотела „Сплендид” у Будви Жарко Радуловић оценио је као „хаос” изглед шеталишта у Будви, на којима доминирају штандови на којима се нуди продаја свега и свачега.
Радуловић је, како су пренели подгорички медији, рекао да инспекцијске службе не раде свој посао, али да би, кад би поступале по закону, „за пола сата тај хаос стао”.

Према његовим речима, на истом штанду у Будви нуде се сладоледи, играчке, безалкохолна пића, али и авио карте, приватни смештај и аранжмани за излете.

Радуловић је оценио да су за црногорски туризам „посебно лоша реклама” високе цене паркинга, као и сунцобрана и лежаљки на плажама.

„Имате паркинг који је пет евра, за једну прашњаву пољану, где вам нико ништа не гарантује. На плажи ћете платити 12 или 15 евра за лежаљку и сунцобран и то ће вам изаћи скупље него смештај”, рекао је Радуловић.

Јавно предузеће „Морско добро” снизило је цене закупа плажа за 12 одсто и на основу тога требало би да буду ниже цене изнајмљивања сунцобрана и лежаљки.

Већина закупаца, пак, то не поштује, па су из „Морског добра” позвали туристе да пријављују све случајеве високих цена за услуге на плажама.
(Политика)

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 19 Jul 2010, 10:12

Nenezić:Nema mesta za pesimizam

Ministar turizma Crne Gore Predrag Nenezić izjavio je da će spektakularni rezultati ovogodišnje turističke sezone izostati, ali da nema mesta tvrdnja dela javnosti da je ona propala
Ministar turizma Crne Gore Predrag Nenezić izjavio je da će spektakularni rezultati ovogodišnje turističke sezone izostati, ali da nema mesta tvrdnja dela javnosti da je ona propala.

Letnja sezona je skraćena, ne samo u Crnoj Gori, već i na celom Mediteranu, kazao je Nenezić, koji je uveren da će intenzivan "špic" popraviti slab početak leta.

Zahvaljujući porastu broja gostiju tokom "špica" sezone, Nenezić smatra da će se i u 2010. godini ostvariti planirani prihodi.

Poboljšanju sezone, tvrdi on, doprineće i povećano konzumiranje domaćih proizvoda, pa će se na taj način smanjiti uvoz.

"Spektakularni rezultati će izostati, ali nema mesta tvrdnjama dela javnosti da je sezona propala. Nije dobro za Crnu Goru što neki domaći mediji šire pesimizam, ali sve će se to vrlo jednostavno demantovati u oktobru, kada budemo sabirali rezultate", rekao je ministar, preneli su podgorički mediji.

Prema njegovim rečima, optimizam ulivaju i brojne investicije koje su u toku, kao i projekti sa čijom će se realizacijom započeti nakon leta. "Crna Gora je uspela da u vrlo nezahvalnom periodu za ulaganja, privuče investiture, što mnogim drugim destinacijama nije pošlo za rukom", kazao je on.
(Прес)

Поздрав!
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Turizam i putovanja”