OPERA - esktenzije, teme, skinovi ...

Internet Explorer, Firefox, Opera ... podešavanja, poboljšanja, problemi u radu ...

Moderatori: Pollux, Stefan

Odgovori
Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

OPERA - esktenzije, teme, skinovi ...

Post od Gruja » 30 Mar 2012, 17:05

Ostavite preporuku za neke zanimljive teme za Opera browser, neke dobre ekstenzije, itd. koje ste probali. :muzikaa:
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Re: OPERA - esktenzije, teme, skinovi ...

Post od Gruja » 31 Mar 2012, 20:45

Ok. Evo mojih favorita za pocetak.

ekstanzije:
- Dr.Web link checker
- No click to activate
- Opera AdBlock

skinovi:
- 10.6 Clean version
- Opera Fan Club v.1152-1

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 02 Apr 2012, 11:17

Pravo da ti kazem, ja sam kuci instalirao samo jednu ekstenziju, a to je za skidanje sa youtube i slicnih video sajtova. A i to vrlo rijetko koristim, mozda jednom u 2-3 mjeseca...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 02 Apr 2012, 11:43

Pa kazi koja, ja probao dve...nisu radile posao, nisam se snasao lako i batalio.

Korisnikov avatar
bakara
Pridružio se: 18 Jun 2007, 15:22
Kontakt:

Post od bakara » 02 Apr 2012, 11:44

Ja ne koristim ni jednu, sve je vec ugradjeno, eventualno kad mi dodje promenim skin a i to brzo vratim na default...
Jedino sto promenim je background na speed dial-u.

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 02 Apr 2012, 11:45

Gruja napisao:Pa kazi koja, ja probao dve...nisu radile posao, nisam se snasao lako i batalio.
Ja za skidanje videa ili muzike ne koristim ekstenziju vec ovo:
http://keepvid.com/

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 02 Apr 2012, 12:10

bakara napisao:Ja ne koristim ni jednu, sve je vec ugradjeno
Е овде је замка а да би је укапирао, мораш да трошиш још нешто и ту нађеш још много тога. Писао сам да сам силом прилика прешао на лију, онда сам морао да налазим решења за нешто на шта сам навикао ... и нашао безброј додатака који су и корисни и добри. Много пута сам пробао Оперу која у старту има све и свашта али баш нешто на шта сам се навукао нема ... и увек је отпадала. Џабе што одмах има много тога када су додаци више симболични. А кад не знаш шта може, онда прихватиш да је то што имаш врх.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 02 Apr 2012, 12:21

calexx napisao:
bakara napisao:А кад не знаш шта може, онда прихватиш да је то што имаш врх.
Pa nije da nisam bas probao liju, ali kada namestim da ima sve sto imam u operi ona vise nije lija nego puz. :pop:

Stvarno mi trenutno ne pada nista na pamet sto bi imao na liji a nema na operi a da to nije neka specificna namena?

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 02 Apr 2012, 16:12

Kad se kaze da "Opera ima sve (vec ugradjeno)" , to nikako ne treba tumaciti iz ugla Firefox-usera.
Oni , FF korisnici, obicno vole da "badze" i da dodaju gomilu mogucnosti pa FF pretvore u pravi svajcarski nozic...

Npr.
@bakara ti meni nudis program za download, za koji se uzgred placa licenca?, a ja sve sto mi se strimuje u FF snimam preko DownloadHelper-a.
(i tako jos od 2005 ili kad je ono nastao YuTurbe)
audio formati, podcast, video stream sa raznih sajtova... samo vidim jel plugin to ucitao i kliknem gde da snimi....
Tako nesto mi treba i za Operu.
Ovako, kad hocu nesto da snimim a otvorena je Opera, kopiram adresu pa nazad u FF.

p.s. I ja najbolje volem defaultni skin Opere... ali onaj stari (10.6 Clean version) ;)

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 02 Apr 2012, 16:31

Gruja napisao: Npr.
@bakara ti meni nudis program za download, za koji se uzgred placa licenca?, a ja sve sto mi se strimuje u FF snimam preko DownloadHelper-a.
(i tako jos od 2005 ili kad je ono nastao YuTurbe)
audio formati, podcast, video stream sa raznih sajtova... samo vidim jel plugin to ucitao i kliknem gde da snimi....
Tako nesto mi treba i za Operu.
Ne placa se nikakva licenca, placa se ako hoces da imas program, evo bas sam probao i sve lepo radi, a i inace ima takvih sajtova na stotine:

Slika
Prikačeni fajlovi
Capture.JPG
(80.01 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 02 Apr 2012, 17:02

bakara napisao: Pa nije da nisam bas probao liju, ali kada namestim da ima sve sto imam u operi ona vise nije lija nego puz. :pop:
Код лије је проблем што сви пробају безброј додатака а некад се деси да неки од њих успори (а вероватно је беспотребан) и онда не ваља. Мени се рецимо дешавало да ми је ових дана толико успоравала али на једном сајту (оном са стриповима) да сам већ потражио диск да реинсталирам ОС. Пошто се то ипак дешавало и на Линуху (а комплет пребацим све што користим) онда сам полако пробао и нашао неку тупаву екстензију која се негде збунила.

Гола лија није много употребљива за некога ко хоће свашта и ту је Опера у предности. Ако неко баш има навике и уме да подеси шта му је потребно, онда се виде недостаци Опере да се добро подеси и дода све и свашта. Ја полако избацујем глупости које сам једном пробао па ће све боље да ради.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 25 Maj 2012, 19:54

cleanPages
https://addons.opera.com/en/extensions/ ... leanpages/

Nesto poput "Clearly" za Firefox. Olaksava citanje stranica pretrpanih sadrzajem. Odmor za oci.

Odgovori

Povratak na “Web browsers”