Firefox хx.0

Internet Explorer, Firefox, Opera ... podešavanja, poboljšanja, problemi u radu ...

Moderatori: Pollux, Stefan

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Firefox x.0

Post od calexx » 03 Feb 2012, 12:06

Мени се дешавало да ми tab mix plus не ради у некој верзији па сам убацивао tab utilities као алтернативу док не проради овај. Не знам шта конкретно ради то твоје фарбање табова али мислим да tab mix plus то мора да има ... чак ми се чини да је tab utilities нека његова лајт верзија.

Ако ипак нећеш да пређеш на виши ниво, остаје ти да чекаш да избаце компаКтибилну верзију или да кликнеш на https://addons.mozilla.org/firefox/down ... on-history па трошиш пробну верзију. ;) Ја тако радим када нешто није кренуло и брзо се апдејтује у редовну верзију.

Ево нови ноћни има и ноиа тему и таб микс плус.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 03 Feb 2012, 12:37

Sve vise se poostrava politika oko addonova. Azuriranje mora brze da prati Firefox, stabilnost i resursi moraju da se steluju.
Mislim da ce to biti sve osetnije. A osecam da ce se FF pri tom pretvoriti u smece.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 03 Feb 2012, 13:45

То зависи од аутора, мада ми се чини да је сада брже. Ево новог ноћног и све ради. Сећам се пре неколико верзија је требало и недељу-две да пар додатака проради а сада такорећиодмах.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 03 Feb 2012, 14:27

Мозила је добила 300 милијуна $ од "Гугла" да задржи њих као дифолтну претрагу, уместо "Бинга". И тако целе следеће три године. :respekt

Стога, ако некога треба да гањамо надаље, то је "Гугл", који се претворио у М$ и "Ејпл" заједно, само то нико неће да каже јавно. Али, отворићемо нову тему за то, ако треба, немојмо овде.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 03 Feb 2012, 15:44

Јеси ли пробао онај мој линак?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 03 Feb 2012, 20:10

Gruja napisao:Sve vise se poostrava politika oko addonova. Azuriranje mora brze da prati Firefox, stabilnost i resursi moraju da se steluju.
Mislim da ce to biti sve osetnije. A osecam da ce se FF pri tom pretvoriti u smece.
Zar vec nije, samo me jos zavisnost o addonovima tj nekadaasnjim ekstenzijama drzi za taj krs softver. kad ga ugasis ne mozes da ga upalis jer se jos nije ugasio :bljuuc:

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 03 Feb 2012, 21:04

Pollux koja slucajnost meni se to danas desilo :)
Samo tada. Pokusao sam da ponovim i nije uspelo. Ocigledno je onda ova beta poboljsanje. Nego nikako 11 da mi stigne(kroz update).

Veruj mi, sta mi se sve desava sa Hromom(kog koristim pola dana pa mi dourci) a i sa Operom... FF je med i mleko..za sve pare.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 03 Feb 2012, 21:52

Није ово тема за Хромираног, али ми се син жали да му чешће пада (браузер, јелте) него пре ФФ.

А и мени се ФФ (8-9, 10 ме само нервира...) смара чешће него пре, притом обојица имамо врло устаљене навике и хигијену онлајн, па не видим да смо ми проблем.
'ел немам?

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 22 Mar 2012, 18:42

Počev od v13 Firefox, tj Mozilla neće biti odgovorna ukoliko browser ne bude radio na MS sistemima starijim od Windows-a XP +SP2.
Dakle samo XP SP2+, Vista, Win 7...
Firefox 13 Will Drop Support for Windows 2000, Pre-SP2 XP
Mozilla's Asa Dotzler has announced that Firefox will be dropping support for Windows 2000 and pre-SP2 Windows XP, starting with Firefox 13. New releases will only work on Windows XP SP2+, as well as on Vista and Windows 7.

Mozilla has had to drop support for these older operating systems in order to be able to switch to Microsoft Visual Studio 2010, which doesn't offer support for them either.
Switching from VS 2005 will enable the Firefox team to perform some optimizations that will benefit the browser in the long run, either via an instant performance boost or via a productivity boost from Mozilla software engineers and contributors.

For those stuck with Windows 2000, Mozilla recommends a browser like Opera :) , as the only viable alternative. Those running Windows XP can update to the latest service pack, of course.
izvor - Softpedia

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 02 Maj 2012, 21:03

Izgleda nas ocekuje jos jedan manji redizajn Mozilla Firefox-a. Ovog puta to ce biti zarad objedinjavanja izgleda cele Firefox familije... jer u medjuvremenu je nastao Firefox za: pametne telefone (Androide i ostale droide), tablete .. ukljucjuci i standardnu desktop ponudu (Lin/Win/Mac/...) i svuda postoje neke razlicitosti. E konacno bi trebalo da se prestane sa tim i da Firefox zazivi, identican, na svim uredjajima.
http://www.slideshare.net/madhava/ux-ov ... kapril2012

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 25 Maj 2012, 19:38

Korisnikov avatar
bakara
Pridružio se: 18 Jun 2007, 15:22
Kontakt:

Post od bakara » 25 Maj 2012, 20:22

Meni je ovo oduvek falilo i nikako mi nije jasno da nije postojalo, na chromu jos uvek ne postoji.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 25 Maj 2012, 20:37

Их па ја одавно користим лију 15 ... а баш се питам где нестаде download. Па га приметим у углу али ајде, нешто се углавило па пребацило горе. :) А пдф читаче искључим, један од њих, можда и додатак, ми је опасно укопавао цео систем када одем на једну конкретни страну. Вероватно тамо учитава нешто огромно и лепо видим како ми расте заузеће процесора па рама па swap фајла ... док на крају лија не пукне.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 25 Maj 2012, 23:28

bakara napisao:
Gruja napisao: Firefox 14 - ugradjeni PDF citac (HTML5 & JavaScrip)
Meni je ovo oduvek falilo i nikako mi nije jasno da nije postojalo, na chromu jos uvek ne postoji.
Ja mislim da ima, mozda?
http://techdows.com/2010/11/how-to-disa ... hrome.html

Meni ovo nikada nije nesto previse znacilo, s obzirom da veci PDF skinem pa ga citam na miru. Ovo moze da sluzi za brosure, korisnicka uputstva, i tako nesto nakratko da se pogleda.
FF je dosada imao mogucnost preko raznih PDF-addona da otvara PDF unutar sebe.

----------------------------------------------------

Zaboravio sam da napomenem i vest, da ce Firefox pocev od verzije 13, imati RESET taster.
Klikom na njega, mocicete da vratite sve na "fabricko" podesavanje. S tim da ce vam automatski biti sacuvani korisnicki podaci (user name, password, korisnicke forme sa sajtova, bookmark, itd...)
Cela fora, ako se ne varam, bice da se resetuje brljanje dotadasnjeg Firefox-a a ovim ce se kreirati novi korisnicki nalog/folder (unutar %appdata%)

Kod: Obeleži sve

C:\Users\pc_user_name\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles
Pristup tasteru je kucanjem u adres polje -> about:support

Slika
Prikačeni fajlovi
reset_button.jpg
(13.3 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 08 Jun 2012, 12:38

U verziji 14 ocekujte, a ja vec dobio(kao beta korisnik):
-ukidanje velikog "Back" iz navigacijskog toolbar-a
-blagi redizajn ikonica, ja sam jedva primetio ?!?
-ukinuto je ono fino farbanje favicona kada koristite secured protocol, mislim na https konekciju
Sada je nekako drugacije to osmisljeno a meni smeta. Oko-mozak mi se navikli da cim gore sljasti, znam da je aktivan https protokol. Bitno kada se logujete tamo gde bi informacije trebalo dodatno zastiti (online bankarstvo, web mail,...)

Redizajn je posledica globalnog prilagodjavanja Firefoxa na svim uredjajima (PC, tablet, smartphone). Pisao sam to vec ranije (stariji postovi na ovoj temi).

Download panel i integrisani PDF citac, koje su najavili za v14, su izostali u beta izdanju. Bili su prisutni u "aurora" izadnju, ali posto su dosta nestabilni iskljuceni su i bice dostupni tek u v15.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Re: Firefox хx.0

Post od Gruja » 08 Jun 2012, 16:32

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 21 Jun 2012, 10:58

Ako hocete da probate Mozillin PDF citac (addon). Dok ne postane sastavni deo Firefoxa.
https://addons.mozilla.org/en-Us/firefox/addon/pdfjs/

Koristim ga par dana unazad i radi solidno.

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 23 Jun 2012, 13:35

Malo je off, ali opet u Operi ne radi:

Your browser cannot run BrowserQuest!

We're sorry, but your browser does not support WebSockets.
In order to play, we recommend using the latest version of Firefox, Chrome or Safari.

Opera 12.......
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 23 Jun 2012, 14:44

Rovita tehnologija, podlozna exploitima, pa je sigurnosti radi iskljucena.
WebSockets support in Opera is disabled by default. Warning: This is due to flaws which can be exploited in the current WebSockets protocol. However, if you want to enable WebSockets in Opera:
1.Type opera:config in the address bar and press Enter.
2.In the Preferences Editor, expand the "User Prefs" topic and see "Enable WebSockets".
3.Click the "Enable WebSockets" check box.
http://my.opera.com/ODIN/blog/2010/12/1 ... n-opera-11

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 21 Jul 2012, 08:27

Пређосмо и на 14. Лепо.

Иначе, УБИЈАЛА ме 13-тица у комбинацији са најновијим Флеш-плагином, који је падао као зрела крушка. Више сам провео рестартујући ФФ, него сурфујући.

Ајд сад баш да видим где је проблем?
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Web browsers”